ORTODONTIA

Täiusliku naeratuse tagavad sirged ja säravvalged hambad. Aga mida teha siis, kui hambad on puseriti? Meie kliiniku ortodondil on lahendus olemas – breketite paigaldamine. See on levinud viis hambumuse korrigeerimiseks.

30 minutit

 •  Ortodontiline ravi hõlmab hambumuse patoloogia korrigeerimist. Meie kliinikus kasutatakse ortodontilist ravi nii lastele kui ka täiskasvanutele.
 • Hoolime oma patsientide välimusest ja tervisest, olenemata vanusest!

– Konsultatsioon – 25€

– Fotoprotokoll, diagnostika (OPG, 3D), diagnostilised mudelid, raviplaani koostamine – al. 130€

– Breketite valimine ja ravikulude määramine – spetsialisti konsultatsioonil.

Millal on vaja paigaldada breketid

Ortodondilised konstruktsioonid aitavad muuta nende inimeste elu lihtsamaks, kes soovivad saavutada ühtlase hambumusega ilusat naeratust. Sõltuvalt rahalistest võimalustest ja hambumuse korrigeerimise kiirusest on võimalik kasutada mitut tüüpi breketeid. Kuid enne paigaldamist on vajalik, et ortodont teeks teile hammaste ülevaatuse. Ta valib just teile parima ravimeetodi.

​Breketite​ paigaldamine on vajalik, kui:

 • teil on üksikute hammaste anomaalia: kogu hambumusest paistab silma üks või mitu vale lõikumisega hammast. See võib tunduda väikese detailina, kuid isegi üks puseriti hammas rikub ära ilusa naeratuse. Sellisel juhul kestab ravi breketitega mitte rohkem kui 1 aasta;
 • kogu hambakaare asendi anomaalia. See juhtub hambumuse väljakujunemise ajal  lapseeas;
 • hambumuse anomaalia. See ei puuduta hambakaart, vaid ülemise või alumise lõualuu omavahelist asendit;
 • ettevalmistus implanteerimiseks või proteesimiseks. Kui üks hammas puudub ja hambakaar on nihkunud, on vaja paigaldada breketid. Implantaadi või proteesi paigaldamiseks on vaja ruumi teha. Sel eesmärgil paigaldatakse breketid.

On inimesi, kes ei pööra tähelepanu hambumusprobleemidele. Paraku viib see tagajärgedeni. Kui probleemi ei lahendata, kiireneb hambaemaili kulumine ja tekib igemepõletik.

Iseligeeruvate breketite eelised

Meie kliinikus valib hambaarst-ortodont konsultatsiooni käigus teile sobiva meetodi hambumuse korrigeerimiseks. Ta pakub ravivõimalust ortodontiliste konstruktsioonide abil ja nagu praktika on näidanud, valib enamik meie patsiente ​isereguleeruvad breketid.​

Miks just need breketid? Sellisel konstruktsioonil on mitmeid eeliseid:

 1. Sellel konstruktsioonil pole ligatuure ehk kummist kinnitusrõngaid, mis fikseerivad kaart. Selle asemel on breketitel lukk. Nende abil on kaare kinnitamine mugavam. Lisaks on ilma ligatuurideta breketitega kohanemine kiirem.
 2. Sellise konstruktsiooni puhul ei pea te hambaarsti nii tihti külastama: piisab, kui külastate hambaarsti üks kord 2-3 kuu jooksul.
 3. Selline hambumuse korrigeerimise protsess on 20% kiirem kui klassikaliste breketite puhul.
 4. Konstruktsiooni kandmisel on koormus suu limaskestale väike, mistõttu on vigastused välistatud.
 5. Hammaste eest on lihtsam ja kergem hoolitseda.
 6. Iseligeeruvad breketid on ilusa välimusega.
 7. See on ainus viis parodontiidihaigete hambumuse korrigeerimiseks.

​Breketite hind​​ on taskukohane ja hambumuse korrigeerimine ei võta palju aega ja säästab aega hambaarsti visiidil.

Kas teid huvitab ​​breketite hind​? Tulge meie kliinikusse konsultatsioonile. Üheskoos arstiga koostate plaani oma kauni naeratuse taastamiseks.