PROFESSIONAALNE HÜGIEEN

Ebapiisav suuhügieen viib aja jooksul ebameeldiva lõhna ja hambaemailil erinevate moodustiste tekkeni. Kui hambakatt jääb hammastele kauaks, moodustub sülje mõjul hambakivi. Inimene ei saa hambakivi ise enam eemaldada. Hambakivi eemaldab spetsialist. Kogunenud hambakatt põhjustab igemete veritsust ja põletikku ning patogeensed bakterid liiguvad edasi seedetrakti, põhjustades mitmeid haigusi.

40-60 minutit

  • Koosneb protseduuride komplektist: hambakivi, hambakatu eemaldamine, hammaste poleerimine, fluorimine / remoteraapia, koduhügieeni soovitused.
  • Pakume prof. läbivaatust iga 6 kuu tagant. Pidagem meeles, et profülaktika on alati parem ja odavam kui ravi

– Hammaste profülaktiline puhastus* – 80€

– Gingiviidi ravi – 200-300€

– Parodontiidi ravi – 400-600€

*Juhul, kui hambakivi ning hambakatu on keskmisest väga palju rohkem,siis lõplik hind määrab hambaarst.

Hammaste puhastamine

Professionaalne hammaste puhastamine hõlmab spetsiaalset hügieenilist puhastamist, mille käigus eemaldatakse kogu igeme kohal ja all ning hammaste pindadel olevad toidujäägid ja hambakatt. Protseduur ennetab kaariese ja periodontaalsete haiguste teket.

Neil, kellele pole seda protseduuri kunagi tehtud, tekib kindlasti küsimus: kuidas näeb välja Air Flow puhastus?

See koosneb neljast etapist:

  1. Ettevalmistus. Hambaarst-hambahügienist katab patsiendi huuled spetsiaalse palsamiga, et need protseduuri ajal ei kuivaks. Patsiendi suhu pannakse pehme retraktor (optragate), mis aitab eraldada huuled ja põsed ning patsiendile pannakse ette meditsiinilised prillid.
  2. Algab hammaste puhastus. Kõigepealt eemaldatakse hambakivi spetsiaalse ultraheli instrumendi abil. Seejärel töödeldakse Airflow aparaadi abil hamba eesmist ja tagumist pinda, eemaldades seeläbi hambakatu raskesti ligipääsetavatest kohtadest. Hambaarst jälgib, et lahuse juga ei satuks igemetele.
  3. Hammaste poleerimine spetsiaalse pasta ja harja abil. See samm on vajalik hambakatu kiire tekke vältimiseks.
  4. Kaitselaki pealekandmine. See tugevdab hambaemaili ja seda peetakse profülaktiliseks vahendiks.

Seda protseduuri soovitatakse inimestele, kel on terved hambad, kaks korda aastas. Kui te põete haigust või teil on paigaldatud suhu näiteks breketid, ütleb hambaarst teile, kui sageli vajate professionaalset hammaste puhastust. Pärast protseduuri soovitab hambaarst just teile sobilikke hamba- ja igemehooldusvahendeid.