Blog of the dental clinic Kadrioru Plaza Hambakliinik

Articles, news from the dental clinic Kadrioru Plaza Hambakliinik | Professional recommendations | Tips for caring for your teeth and oral cavity.

Suutervise põhitõed: kuidas õige toitumine mõjutab hammaste tervist.

Õige toitumine võimaldab tugevdada suutervist ja inimesel on väiksem tõenäosus haigestuda sellistesse haigustesse nagu parodontiit või isegi tavaline kaaries.

Elektriline hambahari. Kuidas valida?

Kattu saab hammastelt eemaldada hambaharjaga, kuid kaasaegne turg pakub mitmeid alternatiive manuaalharjale. Üks neist on elektriline hambahari.

PERIKORONIIT: SÜMPTOMID, LIIGID, PÕHJUSED, RAVI

Perikoroniit on nakkushaigus, mis võib areneda täiskasvanutel hammaste lõikumisel. Enamasti tekib see siis, kui lõikuvad tarkusehambad.

Kaariese arengu etapid

Üks levinumaid hambahaigusi on kaaries, mille all kannatavad inimesed erinevas vanuses. Haigust iseloomustab kõva hambakoe pehmenemine, mis viib dentiini ja hambavaigu hävimiseni.

Elainerid: tõhus ja märkamatu hammaste tasandamise viis

Elainerid on tõhus ja märkamatu hammaste tasandamise viis. Erinevalt traditsioonilistest metallist breketitest on need ülekaalus mitmete eelistega, tagades efektiivsuse, kasutusmugavuse ja märkamatuse.

Hambakivi ennetamine

Selles artiklis leiate teavet hambakivi tekke ennetamise kohta. Tekst selgitab hambakivi ennetamise olulisust, annab teavet meetmete kohta, mis vähendavad katulekke teket ning räägib

Igeme retsessioon: ravimeetodid, profülaktika

Igeme retsessioon on kudede hävimine, mille tagajärjel toimub hambajuure paljastumine. Seejuures väheneb igeme äär ning suureneb hammaste tundlikkus kuni valuaistingute tekkimiseni.

Keiliit: tekke põhjused, avaldumine, ravi

Keiliit – lokaalne põletikulise iseloomuga protsess, mis tekib huulte või nina limaskestal ja eristub punase äärisega. Oma väliste tunnuste poolest meenutab see rohkem turset, millega kaasneb kestendus ja punetus.

Kuiva hambasombu sündroom

Stomatoloogid ei tea sündroomi tekke konkreetset põhjust. Kuiv hambasomp tekib pärast hamba eemaldamist algselt või kui aja jooksul veretomp rohke joomisega, loputamisega või tugeva verejooksuga ära uhutakse.

Kuidas ema rasedusaegne toitumine mõjutab lapse hammaste tervist?

Lapse tervis sõltub raseduse ajal naise seisundist ja enesetundest. Lapse organism ammutab kasvamiseks ja organite moodustamiseks vajalikke aineid ema toitainete varudest. 

Mida arvavad stomatoloogid hambakaunistustest

Ammustel aegadel olid hambakaunistused kindla seisuse või ühiskonnakihi tunnus. Kaasaegses maailmas on see ainult kaunistus, mis ei tekita ebamugavustunnet ja lisab naeratusele sära.

Miks on pärast hambarea õgvendamist vajalik reteiner?

Ühtlase hambarea moodustamiseks ei piisa kapede või breketite kasutamisest. Pärast nende eemaldamist naasevad õigesse kohta nihkunud hambad taas endisse asendisse. Selle vältimiseks ja saadud tulemuse kinnistamiseks paigaldatakse ortodontiline kummi, mida nimetatakse reteineriks.

Hammaste kuhjumine: liigid, põhjused, kuidas ravida

Naeratus kaunistab inimest, kui aga esinevad probleemid hammastega, võivad need ebameeldivaid olukordi põhjustada. Üks levinumaid hammastega seotud probleeme on nende kuhjumine.

Doktor, kas homme saab breketeid panna?

Hambarea korrigeerimist ja hambumuse parandamist võib teostada igas eas. Nimetatud probleemid lahendatakse breketite paigaldamisega. See on keeruline ja pikaajaline protsess, mis nõuab täpset diagnostikat ja suuõõne ettevalmistust.

Instrumentide steriliseeriminet

Stomatoloogias esineb kõrge infektsiooni risk proteeside kulumaterjalide, instrumentide ja jäljendite kaudu. Reegleid järgides teostatud steriliseerimine aitab sellest kõigest hoiduda. See tuleb teostada õigesti ja kindlate reeglite alusel.

Fluoroos: sümptomid, põhjused ja ravi

Valged plekid hammastel ei tähenda alati kaariest. Olemas on ka teisi haigusi, mida iseloomustab pigmentatsioon. Sageli on plekkide põhjuseks fluoroos. Haigus kahjustab nii jäävhambaid kui ka piimahambaid. Fluoroosi esineb kõige enam lastel.

Hambapasta valiku soovitused

Poe- ja apteegiriiulitel on hulgaliselt hambapastasid. Laia valiku tõttu on kerge eksida ja valida toode, mis ei sobi. Anname nõu, kuidas valida kvaliteetne hambapasta.

Hambaproteeside õige hooldus

Kui arvad, et proteeside paigaldusega on kõik probleemid hammastega lahendatud ja korralikku hooldust võib ignoreerida, siis eksid. Hambaproteeside hooldus peab toimuma korralikult ja regulaarselt 2 korda päevas. Selles artiklis räägime kõikidest hügieeni nüanssidest.

Lõualuu tsüst: mis see on ja kuidas seda ravitakse?

Paljud stomatoloogiakliinikute patsiendid on saanud lõualuu tsüsti diagnoosi. Vähesed neist teavad, mis on lõualuu tsüst. Artiklist saad teada, mis see on ja kuidas seda saab ravida.

Tarkusehambad: eemaldada või ravida?

Lõualuu iga poole kaheksandat hammast nimetatakse tarkusehambaks. Vaatamata sellele nimetusele võivad need tekitada palju probleeme ja muret.

Miks paigaldatakse hammastele ajutisi plomme?

Milleks on ajutine plomm vajalik? Mis on selle eesmärk? Kui kaua saab seda kanda?

Igemepõletik hamba eemaldamise järgselt

Hamba eemaldamise järel tunneb patsient veel valu. See on organismi täiesti normaalne reaktsioon traumale. Siin on ainult üks nüanss! Valu peab mööduma 2–3 päevaga. Kui patsient tunneb valu kauem, ei ole see normaalne.

Mida teha, kui breket tuleb lahti ja spetsialisti poole ei saa pöörduda

Ortodontiliste seadmete kasutamisel võivad saada kahjustada nende kinnitused. Sellega kaasneb püsiv ebamugavus ja valuaistingud. Mõnikord tekib olukord, et breket tuleb lahti ja professionaalne abi ei ole kättesaadav.

Hammaste ja suuõõne seisundi eneseanalüüs

Kõigile ei meeldi stomatoloogilised teenused, kuid nende kaasaegne kasutamine on tervise pant ja seda mitte üksnes hammastele ja suuõõnele vaid kogu organismile tervikuna. Oluline on tulla ennetuse ja ravi jaoks õigel ajal spetsialisti juurde.

Hambumus ja rüht: seos ja vastastikune mõju

Inimese organism koosneb paljudest elunditest, mille toimimine on omavahel seotud. Mainitud seose näitena võib tuua hammaste ja lõualuu seotuse tugi- ja liikumiselunditega.

„Pahad hambad“ ja pärilikkus

Enamik hammaste patoloogiad ei ole pärilikud. Siiski on rida stomatoloogilisi sümptomeid, mida võidakse geneetiliselt edasi anda.

Hambaid ei saa valgendada kodustes tingimustes

Hammaste valgendamine on hambaemaili tooni muutmise ja ühtlustamise protsess. Protseduuri teostatakse stomatoloogiakliinikutes ja peetakse kosmeetiliseks mõjutamiseks.

Kas on võimalik ilma anesteesiata

Paljudel inimestel esineb hambaravi osas foobiaid. See on seotud asjaoluga, et stomatoloogi sekkumine võib põhjustada valu. Valu on lihtne kõrvaldada tuimestusvahendite abil.

Kuidas hooldada kapesid

Hammaste ja igemete hea seisundi säilitamiseks tuleb nende eest põhjalikult hoolitseda. Klassikaline abiline on muidugi hambahari. Ühe harjaga on siiski keeruline teostada hambavahede täisväärtuslikku puhastust.

Kuidas valida irrigaatorit ja kas see on vajalik

Hammaste ja igemete hea seisundi säilitamiseks tuleb nende eest põhjalikult hoolitseda. Klassikaline abiline on muidugi hambahari. Ühe harjaga on siiski keeruline teostada hambavahede täisväärtuslikku puhastust.

Hambumuse mõju näojoontele

Näo alumise osa ebasümmeetrilisuse ning lõua või huulte moonutatud kuju põhjuseks on sageli vale hambumus.

Kui kaua võtab aega implantaadi paigaldamine pärast hamba väljatõmbamist!

Hamba väljatõmbamine on alati patsiendi jaoks erutav sündmus ning see viiakse läbi ainult äärmise vajaduse korral. Mõnikord siiski ei saa päästa seda, mis hambast alles on jäänud. 
Õnneks pakub kaasaegne stomatoloogia meile võimaluse asendada kaotatud hammas ja taastada närimissüsteemi funktsioonid: naeratada, süüa kõiki toiduaineid tundmata ebamugavust. Loomulikult on jutt implantaatidest. 

Kuidas valida õige hambaarst?

Õige hambaarsti leidmine on ravis juba pool võitu. Hambaarstid  on tavalised inimesed, nagu me kõik: oma iseloomu, välimuse ja vaadetega. Selleks, et hambaarsti vastuvõtust oleks kasu ja et see oleks meeldiv sündmus, anname mõned nõuanded, kuidas valida mitte ainult oma arst vaid ka õige kliinik.

Igemete kujundamine – mis see on ja milleks seda tehakse?

Proteesimine implantaatide peale on kõige usaldusväärsem ja funktsionaalsem meetod kaotatud hamba või hammaste taastamiseks.
Kaotatud hamba piirkonnas esteetika taastamise oluline etapp on igeme kujundamine, mis hõlmab selle ilusat kuju ja tulevase krooni järgimist.
Selle jaoks on olemas protseduur, mille nimi on igeme kujundaja paigaldamine.

Hambumuse diagnostika

Millegipärast ei pööra inimesed sageli tähelepanu sellele, mis ei valuta. Viltused hambad ja hambumushäired ei põhjusta sageli ebamugavust, vaid rikuvad üksnes välimust. Vähe on neid, kes mõtlevad sellele, millised võivad olla vale hambumuse tagajärjed, kui seda ei korrigeerita.

Hammaste ja emaili anomaaliad

Hammaste kujunemise anomaaliad​​ on hamba-lõualuusüsteemiga seotud anomaaliaid. Mõnikord pole sellised kõrvalekalded isegi märgatavad, kuid mõnikord põhjustavad lisaks esteetilisele ka füüsilist ebamugavust.​

Miks pannakse breketitele kummisikutid

Oled juba õnnelik breketisüsteemi omanik? Või kavatsed alles selleks saada? See on suurepärane, sest ortodontilised süsteemid võimaldavad muuta hambaread ideaalselt sirgeks ja naeratuse vastupandamatuks!

Kuidas hoolitseda suuõõne eest pärast hamba eemaldamist?

Pärast hamba eemaldamist on vaja suuõõnt korralikult hooldada. Eemaldamine on kirurgiline operatsioon. Pärast seda jääb lahtine haav, mida peetakse​ ​ohtlikuks. See võib põhjustada bakteriaalset saastumist või veritsemist. Selle vältimiseks tagage korralik​​suuõõne hügieen pärast hamba eemaldamist​. Ja selles artiklis me räägime teile, kuidas seda teha!

Valgendava hambapasta plussid ja miinused

Selleks, et saavutada lihtsalt ja odavalt valgem naeratus, kasutavad paljud inimesed valgendavat hambapastat. Lumivalge naeratus, mida meile hambapastade reklaamides näidatakse, mõjub tõesti väga veenvalt.

Millal on vaja teha huule- ja keelekida plastilist operatsiooni

Lühike keelekida ehk anküloglossia on seisund, mille puhul keelekida ülemine serv moodustab keeleotsaga ühtse terviku. Sellise patoloogia korral ei saa keel toimida nii, nagu vaja, sest lühike keelekida häirib keele vaba liikumist.

Gingiviidi põhjused ja ravi täiskasvanutel

Gingiviit on laialt levinud igemehaigus. Haigus esineb suurel hulgal inimestel, kuid kahjuks paljud ignoreerivad probleemi. Seda ei tohiks olla, sest igemehaigusel on ebameeldivad ja pöördumatud tagajärjed. Artiklis räägime haiguse põhjustest ja sellest, kuidas haigus kulgeb.

Kuidas vabaneda hirmust hambaarsti külastuse ees?

Hambaarsti külastus​​ on mõne inimese jaoks sama hirmutav nagu maailmalõpp. Tänaseni on dentofoobia ehk hirm hambaarstide ees kõigi foobiate seas juhtival kohal.​

Emaili erosioon. Mida tähendavad hammastel olevad laigud?

Laigud hammastel tekitavad inimestele ebamugavust. Selles artiklis vaatleme hambaemaili laikude põhjuseid ja räägime samas ka probleemi võimalikest lahendustest.

Laminaatide abil hambavahe kõrvaldamine: kuidas seda tehakse ja kui palju see maksab?

Üks võimalus hammaste kuju, värvi ja suurust taastada või muuta on paigaldada laminaadid. Laminaadid on mikroproteesid. Neid paigaldatakse naeratuse piirkonda. Ortopeed valib laminaatide värvi individuaalselt, et laminaatide värv ei eristuks loomulike hammaste värvist.

Kas hambumust saab parandada laminaatide abil?

Ebaühtlasi hambaid saab korrigeerida lisaks breketitele ja elaineritele ka teiste vahenditega. Üks ravivõimalus on ​laminaadid. Ortopeedilised konstruktsioonid ei ole aga alati efektiivsed. Sellisel hambumuse korrigeerimise meetodil on mitmeid piiranguid. Just sellest käesolevas artiklis me räägimegi.

Mis on hambaemaili remineraliseerimine ja millal seda vaja on?

Kaariese ja muude hambahaiguste peamine põhjus on hammaste demineraliseerimine. Email kaotab osa oma mineraalsest koostisest, mistõttu muutub see õhukeseks, laguneb ja kaotab kaitsefunktsiooni.

Hambaravi raseduse ajal

Lapseootus on eriline periood naise elus. Raseduse ajal tekivad hormonaalsed ja immunoloogilised muutused, samuti muutub toitumine. Kõigel sellel on tervisele suur mõju. Hambahaiguste ja tüsistuste tekke tõenäosus suureneb.

Igemepõletik: sümptomid, põhjused, ravi

Igemed on üks tundlikumaid suuõõne piirkondi. Igemed on​ pidevalt​​ altid nakkuste ja mehaanilistele kahjustuste suhtes Paljud inimesed ignoreerivad ​​igemepõletikku.​ Nad ei pöördu abi saamiseks hambaarsti juurde ega saa vajalikku ravi.

Hambatundlikkus: põhjused ja ravi

35% inimestest on probleem ülitundlike hammastega. See tekitab inimesele ebamugavust ja mõnikord ka valu. Hambaravis nimetetakse seda ka hammaste hüperesteesiaks  ja ülitundlikkuseks

Juhend hambaniidi õigeks kasutamiseks

Vaid väike osa patsientidest kasutab igapäevaselt hambaniiti. Tihti väidetakse, et hambaniidi kasutamine on ebamugav ja ajamahukas. Samuti öeldakse, et hambaniidiga võib igemeid vigastada ja hambaniit võib katki minna. Milleks siis hambaniiti vaja on ja kas selle kasutamine on tõesti nii oluline? Kohe selgitame teile.

Professionaalne hambapuhastus – täiusliku naeratuse võti!

Iga inimese suuõõnes leidub üle 200 miljardi mikroorganismi. Ebapiisava või ebakvaliteetse hügieeni tulemusena hakkavad mõned neist põhjustama hambakivi moodustumist. Hambaid ründavad patogeensed mikroorganismid tekitavad ebameeldiva lõhna, muudavad hamba kollaseks ja aktiveerivad isegi põletikulisi protsesse.