MIDA ARVAVAD STOMATOLOOGID HAMBAKAUNISTUSTEST

Ammustel aegadel olid hambakaunistused kindla seisuse või ühiskonnakihi tunnus. Kaasaegses maailmas on see ainult kaunistus, mis ei tekita ebamugavustunnet ja lisab naeratusele sära.

Ammustel aegadel olid hambakaunistused kindla seisuse või ühiskonnakihi tunnus. Kaasaegses maailmas on see ainult kaunistus, mis ei tekita ebamugavustunnet ja lisab naeratusele sära.

Hambakaunistuste variandid

Olenevalt materjalist, millest kaunistus on valmistatud ja nende kujust, eristatakse järgmisi kaunistuste liike.

  1. Hambakaunistus „twinkle“. Valmistatud plaatinast või kullast koos vääriskividega. Võib olla erineva kujuga. Tagakülg poleeritud ja lame.
  2. Hambakaunistus „grillz“. Näeb välja nagu plaat ühele või mitmele hambale. Eripäraks on võimalus igal ajal eemaldada ja tagasi panna. Võib olla juveelikivikestega, väärismetallist või poleeritud metallist.
  3. Hambakaunistus „skyce“. On kõige populaarsem kaunistuse variant. Selle eelis on kättesaadavus. Ümara kujuga, valmistatud kristallist või spetsiaalsest klaasist (Swarovski).
  4. Kunstteemant (strass). Kättesaadav variant naeratusele võluvuse lisamiseks. On hammastele ohutu, kergesti kinnitatav ja lihtsalt hooldatav.

Hambakaunistused peavad olema ohutud ja valmistatud hüpoallergeensetest materjalidest, kuna need kontakteeruvad suuõõne limaskestaga. Osasid kaunistustest paigaldavad ainult stomatoloogid. Enne protseduuri vaatab arst üle hambarea, eemaldab võimaliku katu ja vajadusel teostab ravi.

Stomatoloogide arvamus

Praegu hõlmavad stomatoloogilised teenused ka hammastele kaunistuste paigaldamist. Enne protseduuri võtab arst arvesse riski astet patsiendile. Igal kaunistuse liigil on oma vastunäidustused (ebaõige hambumus, suu limaskesta infektsiooni esinemine jne), mida arst peab arvesse võtma. Kaunistuse suurus valitakse olenevalt hamba kujust ja kaunistuse paigaldamise kohast.

„Skycede“ fikseerimiseks peab arst hindama patsiendi hambaemaili seisundit, kuna liimipõhi võib seda negatiivselt mõjutada ja süvendada olemasolevaid probleeme. Sama kehtib ka „twinkle“ kohta’.

Stomatoloogid selgitavad patsiendile ka kaunistuste kandmise reegleid ja hooldust.