MIDA TEHA, KUI BREKET TULEB LAHTI JA SPETSIALISTI POOLE EI SAA PÖÖRDUDA

Ortodontiliste seadmete kasutamisel võivad saada kahjustada nende kinnitused. Sellega kaasneb püsiv ebamugavus ja valuaistingud. Mõnikord tekib olukord, et breket tuleb lahti ja professionaalne abi ei ole kättesaadav.

Ortodontiliste seadmete kasutamisel võivad saada kahjustada nende kinnitused. Sellega kaasneb püsiv ebamugavus ja valuaistingud. Mõnikord tekib olukord, et breket tuleb lahti ja professionaalne abi ei ole kättesaadav.

Kinnituste kahjustumise põhjused

Kinnitusele võivad avaldada mõju mitmed tegurid. Kõik need võivad põhjustada kinnituse lahti tuleku. Need on näiteks:

  • tugev koormus närimisel;
  • mehaaniline mõju seadmele;
  • vähe ruumi suuõõnes ja kinnituste tihe asetus;
  • halva kvaliteediga liimi kasutamine või sagedane ülekleepimine;
  • seadme halb hooldus;
  • ortodondi soovituste eiramine.

Mõnikord leidub patsiente, kes ei suuda hakkama saada ilma kõva toiduta. Nad söövad näiteks pähkleid ja õunu, mis suurendab survet lõualuule ja seadmele. Spetsialist on varem selle eest hoiatanud.

Kui breketid on kliinikus kvaliteetselt paigaldatud, on peaaegu täiesti võimatu nende iseeneslik lahti tulek. Seadmeid kasutavad patsiendid käivad regulaarselt ortodondi juures, kes kontrollib kõiki kinnitusi.

 

Loe teemal: “Miks pannakse breketitele kummisikutid?”

 

Mida teha, kui liimimiseks ei ole võimalik pöörduda arsti poole

Mida teha, kui breket tuli lahti? Eelkõige ei ole põhjust paanikaks. Sõltumata sellest, kas abi on lähedal, tuleb toimida õigesti, et vältida edasisi probleeme:

  1. Leia üles välja kukkunud kinnitus. See on vajalik veendumiseks, et kinnitust ei ole koos toiduga alla neelatud.
  2. Pöördu arsti poole, kes annab soovitused ja broneerib visiidiks aja.
  3. Kui asi juhtus öösel või puhkusel viibides, tuleb pintsettide abil ligatuur eemaldada või lukustus avada. Seejärel võta kinnitus ära ja hoia see alles.
  4. Stomatoloogiakliinikusse pöördumisel paneb arst uue elemendi paika ja kontrollib kõikide ülejäänud elementide kinnitusi.

Elemendi eemaldamine kroonilt on rangelt keelatud. See võib tekitada tõsise kahjustuse ja valu. Samuti on rangelt keelatud üritada kinnitust ise taastada. See on seotud kogemuse, vajalike teadmiste ja instrumentide puudumisega. Kui esihamba breket tuli ära, on vaja tulla ortodondi vastuvõtule. Nii saab konstruktsiooni taastada. Kindlasti tuleb oma arstile toimunust rääkida.