PROFESSIONAALNE HAMBAPUHASTUS - TÄIUSLIKU NAERATUSE VÕTI!

Iga inimese suuõõnes leidub üle 200 miljardi mikroorganismi. Ebapiisava või ebakvaliteetse hügieeni tulemusena hakkavad mõned neist põhjustama hambakivi moodustumist.

Iga inimese suuõõnes leidub üle 200 miljardi mikroorganismi. Ebapiisava või ebakvaliteetse hügieeni tulemusena hakkavad mõned neist põhjustama hambakivi moodustumist. Hambaid ründavad patogeensed mikroorganismid tekitavad ebameeldiva lõhna, muudavad hamba kollaseks ja aktiveerivad isegi põletikulisi protsesse. Spetsialistid soovitavad seetõttu teostada suuõõne puhastuse hambakivist vähemalt üks kord poole aasta jooksul. Milline tänapäeval kasutatavatest meetoditest osutub kõige efektiivsemaks?

Enne kui räägime lähemalt hambakivi eemaldamist, selgitame, mis see hambakivi tegelikult on.

 

Hambakivi on kõvastunud hambakatt. See ei teki koheselt. Hambakivi kujunemine võtab aega.

Nüüd aga asume põhiküsimuse juurde: miks siis on vaja hambakivi eemaldada?

  1. Kõvastunud hambakatt on halva hingeõhu peamine põhjustaja. Kui teil tehakse suuõõne professionaalne puhastus ja eemaldatakse kogu hambakivi, siis märkate enda puhul huvitavat muutust. Halva hingeõhu asemel on teil nüüd värske hingeõhk.
  2. Hambakivi põhjustab igemete veritsust. Hambakatt viib kroonilise põletiku tekkeni. Iga kord, kui pesete hambaid, märkate, et igemed hakkavad veritsema. Pärast professionaalset hammaste puhastust see probleem kaob!
  3. Hambakatt viib parodontiidi tekkeni. Parodontiit on eelkõige hambaid ümbritsevate kudede põletik. Selle tagajärjel tekib luukoe kadu ja hambajuured paljastuvad. Hammas hakkab logisema. Kui õigeaegselt ei pöörduta hambaarsti poole, kukub hammas lihtsalt välja.

Ainus viis hambakivi eemaldamiseks ja selle tekke vältimiseks on hammaste professionaalne puhastamine. Piisab, kui lasete hambaid puhastada üks kord iga 6 kuu tagant. Selle aja jooksul ei jõua hambakatt kivistuda.

 

Parim viis hambakivi eemaldamiseks on ultrahelipuhastus.

Meetod seisneb otsiku kasutamises, mis teeb umbes 100 miljonit liigutust ühes minutis ja eemaldab kiiresti hammastel oleva kivi. Hambakivi eemaldamine toimub tavalise vee abil, mis jahutab emaili ja peseb kõik mittevajaliku kanalitest ja hambavahedest välja. Protseduuri eeliseks on, et see ei võta palju aega, eemaldab igasuguse tihedusega hambakivi, ennetab kaariese teket ja parandab suuõõne tervist.

Professionaalne hammaste puhastus AirFlow tehnoloogiaga.

Parim variant hammaste professionaalseks puhastamiseks hambakliinikus on hammaste puhastamine Air Flow ehk õhuvoolu tehnoloogia abil. Viimase eripära seisneb selles, et protseduuri ajal kasutatakse spetsiaalset vee ja pulbri lahust, mis kantakse õhusurve abil hammastele spetsiaalse aparaadiga. Nii eemaldatakse kogu hambakatt. Hambale suunatud õhuvool sisaldab abrasiivseid komponente, mis eemaldavad hambakivi ka kõige raskesti ligipääsevatest kohtadest. Õhuvooluga puhastamine sobib mitte ainult hammaste, vaid ka hambaproteeside, kroonide, breketite jms puhastamiseks.

Kaasaegsed seadmed tagavad valutu protseduuri ja patsiendile maksimaalse mugavuse. Pärast hambakatu eemaldamist taastub hambaemaili loomulik välimus.

Kui te pole varem Air Flow meetodit kasutanud või kui vajate põhjalikumat puhastust, võib hambaarst määrata nädala aja pärast kordusprotseduuri hambakatu ja -kivi täiendavaks eemaldamiseks.

Pärast protseduuri muutub teie hammaste pind siledaks, säravaks ja visuaalselt puhtaks. Protseduur annab teile särava ja võluva naeratuse. Puhastamiseks kuluv aeg on väärtuslik, sest õige profülaktika ja suuhooldus on hea tervise võti. Pange kohe aeg protseduurile kirja!