KAS ON VÕIMALIK ILMA ANESTEESIATA

Paljudel inimestel esineb hambaravi osas foobiaid. See on seotud asjaoluga, et stomatoloogi sekkumine võib põhjustada valu. Valu on lihtne kõrvaldada tuimestusvahendite abil.

Paljudel inimestel esineb hambaravi osas foobiaid. See on seotud asjaoluga, et stomatoloogi sekkumine võib põhjustada valu. Valu on lihtne kõrvaldada tuimestusvahendite abil. Hambaravi ilma tuimestuseta tehakse harva, et vähendada niigi närvilise inimese ärevuse ja hirmu taset.

Millistel juhtudel tehakse tuimestus

Raviprotsess hõlmab hulgaliselt erinevaid faktoreid ja protseduure, mis võivad viia valu tekkimiseni. See tuleneb närvilõpmete paiknemisest hamba ehituses. Selleks, et arst saaks rahulikult oma tööd teha, on vaja tuimestust. Tuimestus on vajalik järgmiste operatsioonide juures:

 

Tuimestuse tegemiseks on kaks võimalust: süst igemesse või teatud aerosoolide kasutamine. Preparaadi valib stomatoloog oma äranägemise alusel.

Kui töö on minimaalne, võib kasutada ainult aerosooli. See toimib välistele kudedele ja kõrvaldab ebameeldivad aistingud. Sügavama sekkumise korral või operatsiooni ajaks on vältimatu lokaalanesteesia tegemine.

Olukorrad, kus ravi saab teha ilma tuimestuseta

Hammaste ravi ilma tuimestuseta on võimalik harva. Arst hindab hamba seisundit, inimese hirmu ja pakutava protseduuri olemust. Kõige sagedamini on ilma tuimestuseta ravi võimalik järgmistel juhtudel:

  • laste piimahambad;
  • väikese täidise paigaldamine kaariese ravis;
  • suuõõne kerge puhastus;
  • uue täidise paigaldamine hambasse, mille närv on eemaldatud.

Eelnevalt kirjeldatud olukordadele lisaks võib olla olukord, kus inimesel tekib anesteetikumidele allergiline reaktsioon. Nende kasutamisel võivad ilmneda õhupuudus, tursed, punetus, temperatuuri tõus ja muud negatiivsed reaktsioonid, mis takistavad paranemise protsessi. Sellisel juhul teostatakse esmalt uuring teatud rühma anesteetikumide suhtes ja valitakse inimesele sobiv preparaat. Kui on olemas võimalus anesteetikume mitte kasutada, teeb arst töö ära ilma tuimestust kasutamata.

Kanalite täitmine ilma anesteesiata on samuti võimalik. Tavaliselt tehakse see protseduur närvilõpmete eemaldamise järel. Hammas on oma olemuselt surnud ja patsient ei tunne valuaistinguid, äärmisel juhul võib esineda ebameeldiv tunne.

Küsimusele hambaravi kohta ilma meditsiiniliste tuimestavate preparaatideta ei saa anda ühest vastust. Üldiselt pooldavad stomatoloogid nende preparaatide kasutamist, kuna see muudab nende töö lihtsamaks ja patsient talub paremini kõiki protseduure, eriti lapseeas.