HAMBAID EI SAA VALGENDADA KODUSTES TINGIMUSTES

Hammaste valgendamine on hambaemaili tooni muutmise ja ühtlustamise protsess. Protseduuri teostatakse stomatoloogiakliinikutes ja peetakse kosmeetiliseks mõjutamiseks.

Hammaste valgendamine on hambaemaili tooni muutmise ja ühtlustamise protsess. Protseduuri teostatakse stomatoloogiakliinikutes ja peetakse kosmeetiliseks mõjutamiseks. Levinud on müüt, et sellised tegevused viivad hambaemaili kahjustusteni, kuid praegusel ajal on selline protseduur ohutu hammaste valgendamine. Negatiivsete tagajärgedeni viib oskamatu kodune sekkumine.

Kuidas stomatoloogias hambaid valgendatakse

Hammaste valgendamine kodus või kliinikus on ühe toimingu kaks erinevat poolt. Professionaalne sekkumine on protseduuri edukuse pant. Selleks, et protsess toimuks kvaliteetselt, kasutavad stomatoloogid ainult usaldusväärseid seadmeid ja professionaalseid geele. Paljude meetodite hulgast võib tuua esile mõned peamised võimalused.

  1. Laser. Laser aktiveerib hammastele kantud geeli komponendid. Pigmendilaigud eemaldatakse selle abil mitte ainult emaililt vaid ka dentiinilt. See võimaldab toimet tõhustada ja tulemus kestab pikema aja jooksul.
  2. Keemiline. Meetod sobib inimestele, kelle hambad ja igemed on terved. Selle meetodi puhul kasutatakse erilisi mitmest komponendist koosnevaid geele ja valgendavaid hambapastasid.

 

Loe teemal: “Valgendava hambapasta plussid ja miinused

 

  1. Ultraheli. Ultrahelilained mõjutavad emaili ja avaldavad kerget abrasiivset toimet.
  2. „Kodused“ vahendid. Need on spetsiaalsed komplektid, mis võimaldavad saavutada värvi muutumise. Värv läheb heledamaks 4 kuni 6 tooni võrra. Selline toode kuulub mitteprofessionaalsete meetodite hulka, kuid seda tasub siiski kasutada peale kliinikus teostatud suuõõne professionaalset puhastust, et saavutada maksimaalne võimalik tulemus.

Valgendamise meetod valitakse individuaalselt peale läbivaatust ja spetsialisti kontrolli. Vaatamata säästvate teenuste olemasolule, üritavad paljud inimesed hammaste valgendamist kodustes tingimustes rahvalike meetodite abil.

Iseseisva sekkumise miinused

Paljusid huvitab küsimus, kuidas valgendada hambaid kodustes tingimustes. Selle eesmärgi saavutamiseks kasutatakse sageli rahvalikke meetodeid. Need mõjuvad negatiivselt hambaemailile ja võivad põhjustada ka tõsisemaid probleeme.

  1. Üks populaarsetest variantidest on sooda kasutamine. See on üks tuntumaid ja tõhusamaid meetodeid. Niisutatud soodaga hõõrumine võib tuua helenemise, kuid see muudab hambaemaili õhemaks, millele võib järgneda hammaste tundlikkuse suurenemine ja isegi kaariese tekkimine. Samuti mõjutab see igemeid tekitades põletikku.
  2. Veel üks armastatud meetod on peenestatud aktiivsöe kasutamine. Selle variandi miinused on samad nagu sooda puhul, kuid ühe olulise erinevusega. Sellel ei ole valgendavat toimet. Selle järgselt tekkivad emaili kriimustused, millesse tungib igasugune pigment. Selle eemaldamine on oluliselt keerulisem.
  3. Vesinikperoksiidi kasutamine on esimene samm hammaste kaotuse suunas. Tegemist on väga tugeva vahendiga, mis hävitab emaili. Email muutub poorseks ja meenutab rohkem kriiti. Selline struktuur viib hamba kahjustumiseni ja võib mõnel juhul kogu krooni hävitada.
  4. Veel üks levinud meetod on happe kasutamine. See hõlmab sooda ja sidrunimahla koostoimet. Hape söövitab emaili ja võib limaskestale sattudes põhjustada põletusi. Selline meetod ei ole ohutu, kuigi selles kasutatakse looduslikke komponente.

Nagu kirjeldustest näha on, võivad kõik kodus kasutatavad vahendid viia tõsiste tagajärgedeni, mida ei suuda hammaste lagunemise faasis peatada ka stomatoloogid. Parim võimalus on kulutada aeg ja raha professionaalsele valgendamisele ja kvaliteetse tulemuse saavutamisele. Lisaks on sellised protseduurid odavamad kui hamba ehitamine, ravi või hamba täielik asendamine.