JUURERAVI

Kui kaariest pikema aja jooksul ei ravita, jõuab põletik varem või hiljem hambasäsini. Siis ei tule mitte ainult ravida põletikku vaid ka tegelda kanalite puhastamisega, mis on keerukas ja töömahukas protseduur. Sellisel juhul on vajalik endodontiline ravi – täppistöö, mille võib usaldada üksnes kogenud spetsialistidele.

alates 60 minutist

 • See on sügava kaariese või trauma tagajärjel pöördumatult kahjustatud hammaste ravi vajalik hambapulbi haiguse või hävinemise korral. Seda tüüpi ravi seisneb juurekanalite puhastamises, desinfitseerimises ja juurekanalite täitmises.
 • Ravi viiakse läbi optilise suumi abil , kasutades kõige arenenumaid meetodeid.

– Kanalite ravimine* (sõltub juurdepääsu keerukusest, kanalite arvust) – al. 400-950€

*hind sisaldab anesteesiat, kofferdami, tööd suurendamisega.

Millal on vajalik endodontiline ravi?

Kanalite puhastamine on näidustatud mitmete hambahaiguste puhul. Loetleme peamised põhjused, millal see ravi on vajalik:

 • Infektsioosne pulpiit. Ravimata kaariese tüsistus, kui infektsioon on haaranud hambasäsi ja tekitanud põletikulise protsessi;
 • Traumaatiline pulpiit. Tekib hamba vigastuse, eriti hambasäsi vigastuse tulemusena;
 • Periodontiit. Haiguse põhjuseks peetakse kaariese süvenemist. Põletikuline protsess on laienenud mitte ainult juurele vaid ka seda ümbritsevatele kudedele;
 • Hambanärvi eemaldamine on üks proteesimist ette valmistavatest protseduuridest. See on vajalik selleks, et proteesi paigaldamise ajal ei oleks eeldusi pulpiidi või periodontiidi kujunemiseks.

Kaariese ravisse ei tohi suhtuda hooletult ja hambaid tuleks kontrollida kord 6 kuu jooksul. Kui suhtuda hammaste tervisesse vastutustundlikult, saab ennetada keerukat ravi.

Juurekanalite ravi etapid

Ravi toimub kindla tehnoloogia alusel. Meie kliiniku stomatoloogid tegutsevad alljärgneval viisil:

 1. Teostatakse anesteesia süsti abil, mis tehakse ravitava hamba piirkonna igemesse.
 2. Hammas isoleeritakse teistest hammastest erilise kummilapi abil.
 3. Hammas avatakse. See annab juurdepääsu põletikust haaratud säsile.
 4. Eemaldatakse kõik põletikulised koed.
 5. Tehakse puhastus. Mehaaniline juurekanali puhastamine teostatakse erilise instrumendi abil, mis läbib juurekanalid kogu pikkuses kuni kanali tipuni.
 6. Samaaegselt manustatakse ravimid – juurekanalisse viiakse keemilised ained. Need neutraliseerivad bakterid ja lahustavad säsi jäägid.
 7. Seejärel tehakse kanalile täidis. See on üks olulisemaid etappe, sest vajalik on hamba täielik täitmine täidisematerjaliga.
 8. Ravi lõpuks hammas rekonstrueeritakse. Sõltuvalt kudede kahjustuse astmest kasutatakse erinevaid hamba funktsiooni taastamise viise. Mõnikord on vajalik taastamine erilise materjali abil, mõnikord aga krooni panek.

Selleks, et hammas oleks terve ja teeniks meid võimalikult kaua, on oluline kaitsta seda mitte ainult väljast vaid tugevdada ka seestpoolt. Pöördu nõu ja abi saamiseks professionaalse ja kogenud stomatoloogi poole. Meie kliinikus Tallinnas pakutakse kvaliteetset hamba juurekanalite ravi. Stomatoloogid kasutavad oma töös oskuslikult binoklit ja mikroskoopi. Broneeri aeg ja me hoolitseme Sinu hammaste tervise eest!