KONSULTATSIOON JA DIAGNOOSIMINE

Õigeaegne suuõõne diagnostika tagab eduka hambaravi ja loomuliku ilusa naeratuse. Spetsialisti konsultatsioon on vajalik, et veenduda hammaste tervislikus seisukorras ja ennetada haiguste teket.

30 minutit

  • Tutvus spetsialistiga.
  • Individuaalse patsiendikaardi loomine.
  • Esialgse raviplaani koostamine.

– Hambaarsti konsultatsioon – 25€

– Implantatsiooni konsultatsioon on tasuta

– Väike digitaalne röntgen – 15€

– Panoraamröntgenipilt (OPG) – 30€

– 3D-röntgeniülesvõte – 80€

Väikeselt: lisaks uurimisele tehakse kogu hambareast digitaalne panoraamülesvõte. Kui teil on selline röntgen olemas (pildi tegemisest on möödunud vähem kui aasta), palun võtke see kaasa.

Suuõõne seisundi kindlakstegemiseks kasutavad hambaarstid lisaks üldisele hambaarstilikule läbivaatusele ka röntgenit. Hammaste röntgen võimaldab hinnata teie luukoe, hammaste kinnitussidemete ja igemete seisukorda.

Röntgenpilt võimaldab:

  1. hinnata hammaste ja lõualuu anatoomilisi tunnuseid;
  2. teha kindlaks kaariest, sealhulgas varjatud kaariest, pragusid, juurekanali põletikku ja pulpiiti;
  3. kontrollida juureravi edukust;
  4. valmistuda implanteerimiseks ja proteesimiseks ning kontrollida töö tulemust.

Tänu detailide kindlakstegemisele algstaadiumis saab hambaarst koostada raviplaani ja vastavalt sellele teha ravi- ja ennestusprotseduure tähtsuse järjekorras.

Röntgendiagnostika liigid

Tänapäeval kasutatakse hambaravis mitmeid erinevaid röntgenpilte.

  • Hambaröntgen tehakse siis, kui on vaja kindlaks teha ühe hamba või väikese suupiirkonna seisukord.
  • Lõualuu panoraampilt võimaldab tuvastada nakkuskollet, kõvakudede patoloogiat, põletikku ja jälgida ka põskkoobaste seisundit.
  • Hammaste kompuutertomograafiat (3D-pilti) kasutatakse kõige sagedamini implantatsiooni ettevalmistamise, luu pookimise ja muude kirurgiliste protseduuride puhul, et näha lõualuu kolmemõõtmelist pilti.

Kvalifitseeritud hambaarsti konsultatsioon koos kvaliteetse diagnostikaga annab objektiivse hinnangu teie emaili ja igemete seisundile, eelneva ravi efektiivsusele ja kvaliteedile (sillad, implantaadid jne). Samuti aitab see ennetada põletiku, kaariese ja muude suuõõne probleemide teket. Juhime tähelepanu, et just õigeaegne ravi tagab teile paljudeks aastateks ilusa ja terve naeratuse.