Kadrioru Plaza Hambakliiniku blogi

Kadrioru Plaza Hambakliiniku  artiklid ja uudised | Professionaalide soovitused | Hambaravi ja suuhoolduse näpunäited

Mis on hambaemaili remineraliseerimine ja millal seda vaja on?

Kaariese ja muude hambahaiguste peamine põhjus on hammaste demineraliseerimine. Email kaotab osa oma mineraalsest koostisest, mistõttu muutub see õhukeseks, laguneb ja kaotab kaitsefunktsiooni.

Hambaravi raseduse ajal

Lapseootus on eriline periood naise elus. Raseduse ajal tekivad hormonaalsed ja immunoloogilised muutused, samuti muutub toitumine. Kõigel sellel on tervisele suur mõju. Hambahaiguste ja tüsistuste tekke tõenäosus suureneb.

Igemepõletik: sümptomid, põhjused, ravi

Igemed on üks tundlikumaid suuõõne piirkondi. Igemed on​ pidevalt​​ altid nakkuste ja mehaanilistele kahjustuste suhtes Paljud inimesed ignoreerivad ​​igemepõletikku.​ Nad ei pöördu abi saamiseks hambaarsti juurde ega saa vajalikku ravi.

Hambatundlikkus: põhjused ja ravi

35% inimestest on probleem ülitundlike hammastega. See tekitab inimesele ebamugavust ja mõnikord ka valu. Hambaravis nimetetakse seda ka hammaste hüperesteesiaks  ja ülitundlikkuseks

Juhend hambaniidi õigeks kasutamiseks

Vaid väike osa patsientidest kasutab igapäevaselt hambaniiti. Tihti väidetakse, et hambaniidi kasutamine on ebamugav ja ajamahukas. Samuti öeldakse, et hambaniidiga võib igemeid vigastada ja hambaniit võib katki minna. Milleks siis hambaniiti vaja on ja kas selle kasutamine on tõesti nii oluline? Kohe selgitame teile.

Professionaalne hambapuhastus – täiusliku naeratuse võti!

Iga inimese suuõõnes leidub üle 200 miljardi mikroorganismi. Ebapiisava või ebakvaliteetse hügieeni tulemusena hakkavad mõned neist põhjustama hambakivi moodustumist. Hambaid ründavad patogeensed mikroorganismid tekitavad ebameeldiva lõhna, muudavad hamba kollaseks ja aktiveerivad isegi põletikulisi protsesse.