KUIDAS VALIDA IRRIGAATORIT JA KAS SEE ON VAJALIK

Hammaste ja igemete hea seisundi säilitamiseks tuleb nende eest põhjalikult hoolitseda. Klassikaline abiline on muidugi hambahari. Ühe harjaga on siiski keeruline teostada hambavahede täisväärtuslikku puhastust.

Hammaste ja igemete hea seisundi säilitamiseks tuleb nende eest põhjalikult hoolitseda. Klassikaline abiline on muidugi hambahari. Ühe harjaga on siiski keeruline teostada hambavahede täisväärtuslikku puhastust.

Kaasaegne meetod selle teostamiseks on irrigaator: mis see on ja milleks see on vajalik, saad teada, kui loed läbi järgmise artikli.

Hambairrigaatori ehitus ja tööpõhimõte

Irrigaator on seade, mis tagab suuõõne hügieenilise ja professionaalse hoolduse.

Seade võib olla statsionaarne või kaasaskantav. Toote komplekti kuuluvad vahetatavad otsikud ja seetõttu saavad üht seadet kasutada mitu inimest.

Irrigaator ei suuda asendada traditsioonilist hambaharja, kuid on siiski võimeline parandama hambapesu tulemust, eemaldades katu ja toidujäägid raskesti ligipääsetavatest kohtadest.

Seade suunab suuõõnde rõhu all oleva veejoa. Seadme töötamise tulemuseks on toidujääkide ja patogeensete mikroorganismide välja pesemine suuõõne pindadelt, kaasa arvatud hambad, hambavahed, igemed, igemetaskud ja keel.

Irrigaator võimaldab kasutada mitte üksnes vett, vaid lisada sellele näiteks desinfitseerivaid lahuseid, mida kasutatakse suuõõne haiguste raviks.

Irrigaatori funktsioonid ja võimalused

Vastus küsimusele kes vajab irrigaatorit, on lihtne: see seade on vajalik igale inimesele, kes soovib terveid hambaid ja igemeid ja ilusat naeratust.

Eriti kasuliik on seade nõrgenenud immuunsüsteemiga inimestele, rasedatele naistele, suitsetajatele, inimestele, kellel lõikuvad tarkusehambad ja neile, kes kannavad laminaate, breketsüsteeme või kellele on paigaldatud implantaadid või hambakroonid.

Irrigaator suudab täita mitmeid ülesandeid:

  • säästev igemete ja hammaste puhastus vee abil või eriliste raviva või profülaktilise toimega lahustega;
  • igemete hüdromassaaž, mis aitab parandada pehmete kudede vereringet, selle protseduuri eesmärgiks on parodontiidi ja gingiviidi profülaktiika;
  • hammaste puhastus raskesti ligipääsetavates kohtades – seade likvideerib kaariese arenguks soodsad tingimused;
  • ortodontiliste ja ortopeediliste konstruktsioonide hooldus, millele kogunevad patogeensed mikroorganismid;
  • keele puhastamine katust, sageli on just see suu ebameeldiva lõhna põhjustaja.

Irrigaatori kasutamine ennetab bakteriaalsete infektsioonide kujunemist nagu kandidoos, stomatiit ja glossiit.

Mida tuleb arvestada irrigaatori valikul?

Selles, kuidas valida irrigaatorit õigesti, milliseid kriteeriume tasub selle valikul arvestada, võivad aidata alljärgnevad soovitused.

Irrigaatori hankimisel tuleb arvestada järgmisi aspekte.

  1. Seadme parameetrid ja kaal. Mida kompaktsem on seade, seda väiksem on selle mahuti.
  2. Seadme tüüp. Toode võib olla statsionaarne, töötada võrgust või olla mobiilne ja töötada patareidel.
  3. Otsikute arv ja mitmekesisus. Irrigaatori komplekt võib hõlmata otsikuid hammaste, igemete, keele ja breketite jaoks ning valik sõltub seadme eripärast.
  4. Seadme võimsus. Profülaktikaks sobivad mudelid võimsusega alla 500 kPa, kuid raviks on parem valida võimsamad mudelid.
  5. Inimeste arv, kes hakkavad seadet kasutama.

Nüüd on selge, kuidas valida perele irrigaator. Küsimused meetodite, süstemaatilise kasutamise ja hooldusviiside kohta võid esitada oma hambaarstile.