MIKS PANNAKSE BREKETITELE KUMMISIKUTID

Oled juba õnnelik breketisüsteemi omanik? Või kavatsed alles selleks saada? See on suurepärane, sest ortodontilised süsteemid võimaldavad muuta hambaread ideaalselt sirgeks ja naeratuse vastupandamatuks!

Oled juba õnnelik breketisüsteemi omanik? Või kavatsed alles selleks saada? See on suurepärane, sest ortodontilised süsteemid võimaldavad muuta hambaread ideaalselt sirgeks ja naeratuse vastupandamatuks!

Arvatavasti tahad breketitest absoluutselt kõike teada saada. Toetame täielikult inimeste sellist vastutustundlikku suhtumist oma tervisesse ja räägime selles artiklis elastikutest.

Väga sageli huvitab patsiente enne breketsüsteemide paigaldamist küsimus, miks pannakse breketitele kummisikutid. Kas pean ka neid kandma? Paljudele tundub see ebamugav ja imelik. Kuidas süüa? Kuidas rääkida? Kas suu avaneb?

Tegelikult ei ole breketite elastikud nii kohutavad, nagu neid ette kujutatakse.

Ortodontilised kummisikutid on mõeldud selleks, et ravi viimistleda, täiustada ja detailiseerida. Need:

  • tõmbavad kokku hambavahed;
  • kujundavad tiheda ja stabiilse kontakti ülemise ja alumise lõualuu vahel;
  • korrigeerivad lõualuude suhet;
  • aitavad õigele kohale hambad, mis ei ole välja lõikunud või on lõikunud valesse kohta.

Tavaliselt kasutatakse breketite sikuteid ravi viimistlemise etapis ja harvadel juhtudel ravi alguses või keskel. Erilist ettevalmistust ei ole elastikute paigalduseks vaja.

Elastikute kandmise režiimi määrab arst, kes valib selle iga patsiendi jaoks individuaalselt. Ortodont annab kummisikutite paki koos juhendiga, kuidas ja millal neid kasutada, et need ei läheks segamini. Elastikute diameetri ja tugevuse määramiseks on need lisaks märgistatud loomanimedega. Ära siis imesta, kui ortodont ütleb breketi kummide määramise ajal „põdrad“ või „suslikud“

Me ei hakka varjama, et elastikute kandmisel võivad tekkida mõningad ebamugavused, mis aja jooksul lakkavad häirimast:

  • valu ja surve tunne nagu breketsüsteemi paigaldamise järel;
  • vajadus võtta need enne sööki ära ja panna pärast tagasi;
  • mitte unustada vahetada neid iga 12 tunni järel ja pidada seda kogu aeg meeles.

Kummisikutid on väga elastsed ja tugevad, need ei sega naermist, rääkimist ega erinevate emotsioonide väljendamist. Enamasti patsiendid ei märka neid mõne päeva pärast enam.

Elastiku kandmise etapp on sama oluline ravi osa nagu kõik ülejäänud. Mitte mingil juhul ei tohi sellesse hooletult suhtuda, muidu läheb raisku kogu tehtud töö.  Väga oluline on see, et patsient teeb koostööd ja aitab igati kaasa kiire ning püsiva tulemuse saavutamisele arvestades ortodondi antud soovitusi.

Õnneks ei kesta elastikute kandmise periood eriti kaua vaid ainult 1-3 kuud ja harva kauem.

Ära unusta elastikute kandmist ja hambumus muutub ideaalseks!